Осінь – кращий час для весілля

Дата урочистості має не лише символічний сенс. Спрадавна існують більше і менш сприятливі дні для того, щоб укласти шлюб. 

Вибираючи дату свого весілля, поцікавтеся, що ж думає про це природа. У неї для вдалих шлюбів є особливі дні і періоди. У це, звичайно, можна не вірити – але чи варто ризикувати? Тим більше що “щасливих” днів для весілля восени предостатньо.

Вересень
 Традиційно сезон весіллів співпадає з початком бабиного літа, яке настає після 14 вересня. Друга і особливо третя декада вересня – відмінний час для одруження. Цей час на Русі мав особливу назву – “весільник”. Так склалося історично, що весільні дні наставали з 14 вересня(Семенова дня) до 28 листопада(Гурія). Адже раніше Новий рік святкували 1 вересня. Час після нього був самим відповідним для гулянь – польові роботи були закінчені, гроші зароблені, урожай зібраний. І навіть коли за указом Петра Першого Новий рік стали відмічати 1 січня, традиція грати весілля восени залишилось.

Серед усіх осінніх дат особливе значення має день Різдва Богородиці, 21 вересня. За народним календарем після нього настають другі осенини – свято урожаю. Цього дня після церковної служби уся сім’я збиралася за столом, де головною стравою був хліб з борошна нового урожаю. Часто селяни грали весілля саме цього дня, щоб на нову сім’ю чекало процвітання і благополуччя. 

Вересень – час не лише весіллів, але і сватання. Цього місяця молоді люди починали активні пошуки пари. Познайомитися з майбутньою нареченою можна було на традиційних посиденьках, куди ходили тільки незаміжні і неодружені. Дівчата і хлопці водили хороводи, солили огірки і капусту і за цими нехитрими справами наглядали собі половинку, а їх батьки про всяк випадок варили пиво і брагу. Якщо пара знаходилася, весілля надовго не відкладали – грали цієї ж осені.

За народними прикметами весілля у вересні обіцяє тихе і спокійне подружнє життя. Вибираючи дату для весілля, молоді люди раніше спиралися на церковний календар. У вересні є дні, коли не вінчають. Такі дні вважаються несприятливими, навіть якщо ви укладаєте тільки цивільний шлюб. Це 10,11, 20, 26, 27 вересня.

Жовтень
Цього місяця 14 жовтня наставало найголовніше дівоче свято – Покрив Пресвятої Богородиці. Дівчата моляться і просять Божу Мати “покрити землю сніжком, а голову – білою хусткою”, маючи на увазі, звичайно, фату. Незаміжні ставлять свічки в церкві перед іконою Богородиці і намагаються провести день весело, вірячи в прикмету “покров весело проведеш – дружка милого знайдеш”.

Кращі дні для весілля в жовтні 2012 року – 2, 5, 10, 19, 26. А ось не вінчають напередодні Покриву, 13 жовтня.

Листопад
 Листопад обіцяє життя в достатку. Але в 2012 році він є не самим кращим місяцем для весілля із-за місячного і сонячного затьмарень, які будуть 14 і 28 листопада. З 28 листопада і зовсім починається Різдвяний пост, під час якого не вінчають. Але саме у вересні є дві дати з красивою послідовністю цифр – 10.11.12, 21.11.12 і 12.11.12. Тому, якщо ваше серце підказує вам, що ви знайшли свою любов, сміливо наслідуйте його. І рада вам та любов!

Чи вірите ви в сприятливі весільні дні? 

WordPress: 11.75MB | MySQL:25 | 0.114sec