Як позбавитися від попелюхи (тлі) на трояндах

Как избавиться от тли на розах

Роза – ніжна і вередлива рослина, що вимагає до себе особливого уваги і ретельного догляду. Так само, як і безліч інших кімнатних квітів, вона схильна до хвороб і “нападу” шкідників. Серед безлічі шкідників, одній з найбільш небезпечних для троянд являється трояндова попелюха. Існує декілька видів препаратів і засобів, ефективних в боротьбі з попелюхою і деякими іншими видами шкідників.

Інструкція
1
Карбофос є універсальним інсектоакарицидом, вживаним проти попелюхи і інших шкідників. Вважається, що карбофос безпечний для людини. Концентрація розчину для обприскування рослин складає 0,4%. Уточнення концентрації виробляється залежно від форми випуску препарату.
2
Піретроїдні препарати, такі як “Фюрі” (зетациперметрин) і “Децис” (дельтаметрин), застосовуються для знищення попелюхи, трипсів, гусениць. Розчин для обприскування готується по інструкції, що додається до препарату.
3
Розчин господарського мила готується з відра води і 200 г мила. Мильним розчином рясно обприскують рослини.
4
Розчин з хлористого калію і суперфосфату. Він готується з 5 г хлористого калію і 10 г суперфосфату на 10 л води. Перед застосуванням розчин повинен настоювати дві доби.
5
Стебла помідорів ріжуть, а потім вимочують три години у воді. Потім цей настій варять 5 годин на слабкому вогні, після чого проціджують. Отриманий відвар розбавляють водою. Зазвичай на 2 літри води додають 1 літр відвару.
6
Настій з 30 г подрібненого часнику на відро води наполягають впродовж доби, після чого проціджують. Настоєм обробляють уражені попелюхою рослини.
7
Настій з тютюну готують з розрахунку: одна частина тютюну і десять частин води. Він повинен настоювати доба. Потім в настій додають 40 г подрібненого мила і розводять його водою до 10 літрів.
8
Настій картоплиння готують з 1,5 кг бадилля, що наполягає у відрі води упродовж 4 годин. Настій проціджують і обприскують ним рослини.
9
Обробку троянд хімічними препаратами проводять навесні і осінню або під час поразки троянд шкідниками. Народними способами троянди обробляють під час зараження попелюхою. Найкращий результат досягається при чергуванні препаратів. Не дивлячись на те, що вищеперелічені препарати вважаються безпечними для людини, при роботі з ними варто дотримувати усі правила безпеки. Після обробки рослин не допускається контакт з ними людини стільки днів, скільки передбачено для кожного препарату (зведення про термін вказані в інструкціях, що додаються). Навіть до оброблених настоями і відварами рослинам слід обмежити доступ на пару днів.
WordPress: 11.74MB | MySQL:25 | 0.160sec