Про відзначення Дня Єдності народу Казахстану розповіли чиновники від культури та внутрішньої політики на обласній апаратній нараді. Перший день травня ознаменується не лише концертами та фестивалями, а й стартом різних акцій з допомоги постраждалим від паводків. Водночас у країні зараз рекомендовано організовувати заходи без зайвої помпезності. Тому на концертах 1 травня на відкритому повітрі, як і інших народних гулянь, не очікуєтьс.

Про загальнореспубліканську акцію «Берек – бірлікт», яка стартує з 1 травня і покликана надати допомогу постраждалим від паводків регіонам, розповів голова управління внутрішньої політики Нурлан Бікенов. В акції візьмуть участь волонтери та бізнесмени.

«Також в області відбудуться вшанування волонтерів та працівників НС, які займалися рятувальними заходами під час паводків, а караван із гуманітарним вантажем вирушить до Північно-Казахстанської області. Крім того, вже дано старт республіканській акції “Забіг єдності” – у ній взяли участь 1 500 спортсменів та активістів Асамблеї народу Казахстану», – поділився Нурлан Бікенов.

Станом на 1 травня вже затверджено план заходів. В області пройдуть круглі столи, зустрічі, у навчальних закладах організують кураторський та класний годинник, щоб обговорити завдання, поставлені Главою держави на XXXIII сесії АНК.

Виконувач обов’язків керівника управління культури, архівів та документації Єрлан Нельдибаєв зазначив, що до Дня Єдності народу Казахстану театрально-видовищними організаціями підготовлено святкові концерти та спектаклі. Кінотеатр «Саріжайлау» у виставковому залі проведе ретроспективний показ анімаційних фільмів із золотого фонду світового кінематографу. З метою формування шанобливого ставлення до історико-культурних традицій всіх народів, духовно-морального виховання молоді пройдуть бібліотечні та музейні виставки, інформаційний годинник, круглі столи, виїзні концерти та багато іншого. На площі Центрального парку Караганди пройде ярмарок ремісників.

Серію заходів на честь свята підготували обласні музеї. Серед них – онлайн-конкурс фотографій “Один світ — різні культури Казахстану” серед школярів, який проводить обласний Історико-краєзнавчий музей, ярмарок культурних традицій “Бір шаңырақ астинда” у темиртауському Історико-краєзнавчому музеї, тематична програма та виставка “Қабір” ” у музеї Карлаг. До Дня єдності народу Казахстану в Будинку культури глухих міста Караганди зразкова студія образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва “Өнер ұшқыни” проводить виставку “Світ на всій Землі”, яка відбудеться на початку травня. Творчий самодіяльний колектив Палацу культури гірників виступить зі святковою програмою у медико-соціальній установі у Пришахтинську», — поділився Єрлан Нельдибаєв.


Leave a Reply